Вітаю Вас на моєму блозі! Я - Юрчик Оксана Романівна, вчитель української мови, української літератури, зарубіжної літератури та образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІ ступенів с. Винятинці Заліщицького району Тернопільської області. Цей блог створений з метою спілкування з колегами-однодумцями, учнями та їх батьками.
1. Нажаль. На жаль, багато людей пишуть ці два слова разом. 2. Будь-ласка. Автори, пишіть “будь ласка” правильно. Окремо. Без дефіса.
3. "Згідно інструкції", "відповідно з", "у відповідності з ...", "згідно до..." – це все помилкові конструкції. Українською правильно буде: відповідно до і згідно з.
4. "На протязі року" – калька з російської мови. Коли протягом дня сидиш на протязі, можна й захворіти.
5. "Заключається". В українській мові такого слова взагалі немає, тому контракти укладають, проблеми полягають, когось обіймають.
6. Їх чи їхнього? На жаль, під впливом російської мови все частіше їх вживається не у властивому значенні. Насправді, їхній – це присвійний займенник (відповідає на питання "чий?"), а їх – це форма родового і знахідного відмінка від особового займенника вони (відповідає на питання "кого?", "чого?", "що?").
7. "Приймати учаcть". Приймати – це взагалі одне з тих слів, які у нас дуже часто вживають неправильно. Зокрема, треба говорити: брати до уваги, брати до серця, брати до відома, а у нас багато людей вживають у цих словосполученнях слово приймати.
А які Вам помилки трапляються найчастіше? P. S. До речі, помилки трапляються, а не зустрічаються, як дехто вважає! :) Джерело
Поезія на сторінках підручника може не викликати емоцій. Та у пісні вона неодмінно оживає. Чому б не поглянути по-новому на вірші українських поетів, що стали проникливими піснями?
Пропоную добірку відеокліпів на слова відомих письменників у виконанні популярних українських співаків та гуртів.
Тарас Шевченко
Ірина Білик "Бандуристе, орле сизий"
Кому Вниз "Суботів"
Kozak System "Гайдамацька"
«Fata Morgana» "Зоре моя вечірняя"
Хочу ЩЕ –«Тополя»
Ot Vinta – «Кохайтеся чорноброві»
The Ukrainians – «Стоїть явір над водою»
Гурт «Скрябін» – «Мені Однаково»
Квінтет "Алілуя" Садок вишневий коло хати"
Іван Франко
Один в Каное – «Човен»
Віталій Козловський – «Чому являєшся мені у сні»
Плач Єремії – «Як на вулиці зустрінеш»
Христина Соловій – «Отсе тая стежечка»
Кому вниз – «Орач»
Tenors BEL'CANTO "Ой ти дівчино"
Леся Українка
Сестри Тельнюк – «Досадонька»
Тетяна Ціхоцька "Веснянка"
Михайло Старицький
Олег Винник "Ніч яка місячна"
Олександр Олесь
Журборіз – «Все проти нас»
Берег Надії – «Нащо тобі питати»
Богдан Лепкий
Океан Ельзи – «В твоїх очах я небо бачу»
Марійка Бурмака "Вороне чорний"
Павло Тичина
Теорія Простору "Десь надходила весна"
"Мертвий півень" "О панно Інно"
Марія Бурмака "Пам'яті тридцяти"
Микола Вінграновський
Андрій Клименко "Було вже пізно мальвам"
Крихітка "Може бути"
Ніна і Тоня Матвієнко - "Величальна колискова"
Pianoboy – «Я сів не в той літак»
"Ді.Ор" "13 руж"
O.Torvald – «Це ти»
Фіолет – «Вас так ніхто не любить»
Василь Стус
Сергій Мороз – «Зазираю в завтра»
Фіолет – «Напевне, так і треба»
Василь Симоненко
Kozak System – «Не моя»
Дмитро Павличко
Плач Єремії – «Над морем»
Фіолет – «Як би я знав, де ти живеш»
Євген Плужник
O.Torvald – «Мовчи»
Ліна Костенко
Brutto – «Вечірнє сонце»
Фіолет – «Спини мене»
Jamala – «Неандертальці»
Віталій Козловський – «І все на світі треба пережити»
Дмитро Лилик – «В пустелі сизих вечорів»
Ігор Жук, Ольга Богомолець – «Що в нас було? Любов і літо»
Кость Москалець
Плач Єремії "Вона"
Богдан-Ігор Антонич
Плач Єремії “Весна (або Мова Гайова)”.
Оксана Муха "Листопад"
Христина Соловій "Народився Бог на санях"
Сестри Тельнюк "Назавжди"
Оксана Забужко
Сестри Тельнюк “Рядок з автобіографії”
Сергій Жадан
Сестри Тельнюк "Сніг"
Brutto – «Середні Віки»
Kozak System – «Коли вона»
"Оркестр ЧЕ" "Час працює на мене"
Dakh Daughters "Візьми лише найважливіше. Візьми листи..."
Казка - це не просто коротенька історія для дітей. В казках втілюються людські архетипи, народні вірування та багато інших цікавих речей. Тож до казок та переказів треба ставитись з усією серйозністю. Вони - історичний документ. А як добре ви знайомі зі світом українських казок? Перевірте свої знання.
Дуже гарний спосіб підготовки до ДПА з української мови в 9 класі - написання диктантів. Але часто постає проблема: як самостійно (без допомоги вчителя,батьків, друзів) підготуватися до нього. Адже не завжди в рідних є час на диктування тексту. Тут Вам у пригоді стануть аудіодиктанти. Кілька з них пропоную Вашій увазі. Напишіть запропоновані аудіодиктанти і перевірте свою готовність до ДПА. Бажаю успіхів!
Продовжуємо знайомитися з красивими українськими словами, якими варто замінити популярні запозичення у щоденному спілкуванні. Цього разу ми пропонуємо вам звичні українські слова, які треба вживати замість популярних запозичень. Бережімо рідну мову та не засмічуймо її чужизмами, адже ми маємо чудові власні відповідники!
Леся Українка – одна з найвідоміших українських письменників та поетес. Кожен українець знає її ім’я ще з шкільних років. Але чи справді вам щось відомо про неї, крім років життя та кількох віршів, які ви вивчали у школі? Давайте перевіримо.
16 жовтня - день народження відомого англійського письменника і поета, одного з найвідоміших драматургів пізнього Вікторіанського періоду Оскара Уайльда. Король афоризму, принц парадоксу, апологет естетизму, як тільки не називали його сучасники. Газети Лондона писали про нього як про «кращого драматурга сучасності». Його твори давно розібрані на афоризми по всьому світу, а його вмінням заховати за ширмою гумору неймовірно глибокий сенс захоплює вже не одне покоління.
Оскар Уайльд прожив недовге життя - воноо була вкорочене, затьмарене і принижене громадським лицемірством, буквою закону і декадентської пихою поведінки самого письменника.
Оскар Уайльд часто жартував: «Все можна пережити, крім смерті». Однак геніальному письменникові вдалося перемогти навіть смерть - пам'ять про нього живе і донині, і до його могили приходять тисячі небайдужих шанувальників його таланту.
http://pidruchnyk.com.ua/ Дуже зручний сайт як для перегляду в режимі онлайн, так і для завантаження підручників (прямі посилання під вікном онлайн-перегляду).
http://portfel.at.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клікнути “СКАЧАТИ” і далі пряме посилання буде над вікном попереднього перегляду.
http://4book.org/uchebniki-ukraina Для завантаження необхідно на його сторінці клікнути по посиланню “PDF” або “DJVU” над описом підручника.
http://shkola.yccat.com/index.html Дуже гарний сайт, але для завантаження деяких електронних копій підручників необхідно пройти просту реєстрацію. Для завантаження необхідно клікнути по посиланню і вибрати “Сохранить ссылку как..” або подібний пункт меню.